Ul. Kaszubska 57, lokal 108, I piętro
yogahouseszczecin@gmail.com

Szkoła Jogi - Yoga House Szczecin

Miejsce w którym zaznasz spokoju

Czym jest i skąd się wywodzi power joga
nazywana również jogą aktywną ?

Ta forma jogi w ostatnich latach nabrała na popularności, pojawia się nie tylko w studiach jogi, ale również w klubach fitness. Zainteresowanie wraz ze zwolennikami tej formy jogi wciąż rośnie.
Czym więc jest power joga?
Power Joga zwana również jogą dynamiczną oparta jest na płynnych przejściach pomiędzy asanami(pozycjami) przy zachowaniu synchronizacji ruchu z oddechem. Płynne przejścia pomiędzy asanami sprawiają, że dana sekwencja asan przypomina taniec. Patrząc na praktykujących z boku mamy wrażenie lekkości (flow) przy zachowaniu gracji i ekspresji. Niech was jednak to wrażenie lekkości nie zwiedzie, bowiem w tej praktyce pracujemy z własnym ciężarem ciała, a to oznacza, że możemy się całkiem nieźle przy tym spocić!

Skąd się wzięła power joga ?
Najbliższa power jodze jest ashtanga yoga, która właśnie cechuje się dynamicznością i intensywnością praktyki, co jest zupełnym przeciwieństwem jogi klasycznej, w której to zostaje się w danych asanach na kilka oddechów.

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z Power Yoga najbardziej zaskoczone są właśnie dynamiką tej praktyki, gdzie budowana jest wytrzymałość, siła i koncentracja.

Co daje tak praktyka ? Jakich mogę spodziewać się efektów?
Dynamika tej praktyki wymusza przyśpieszenie pulsu i poprawę krążenia krwi, a to sprawia, że znacznie przyśpiesza metabolizm i spalana jest tkanka tłuszczowa. Ponadto wiele pozycji wymaga sporej siły, a przechodzenie płynnie z jednej pozycji do następnej wymaga koordynacji i mobilności. Tak więc praktyka ta nie tylko przyśpiesza metabolizm spalając tkankę tłuszczową i wyszczuplając sylwetkę, ale przede wszystkim wzmacnia mięśnie, poprawia wytrzymałość, poprawia elastyczność i stabilizuje sylwetkę.
Po takim treningu możesz spodziewać się, że poczujesz wszystkie mięśnie, rozciągniesz ciało, na czole pojawi się pot a na ustach uśmiech!

Reasumując jeśli chcesz pracować z własnym ciężarem ciała, poprawić swoją kondycję i zwinność, wzmocnić ciało, poprawić jego wytrzymałość oraz koordynację to ta praktyka jest idealna dla Ciebie.
Przygotuj się na wielokrotną Chaturangę!

Czy dam sobie radę ?
Jest to najczęściej zadawane mi pytanie.
Z całą pewnością nie jest to praktyka przeznaczona dla tych którzy w praktyce jogi szukają relaksu i odprężenia, ani też dla osób zupełnie początkujących.
Jeśli jednak już praktykujesz, ale ciągle wahasz się, czy dasz sobie radę, to prawda jest taka, że do póki nie spróbujesz to się nie przekonasz!
Pamiętaj, że każdy kiedyś zaczynał, a z każdą praktyką Twoje ciało staje się silniejsze i zwiększa się zakres Twoich możliwości. Lepiej spróbować i stwierdzić, że to jednak nie jest odpowiednia forma dla mnie, albo jeszcze nie jest to odpowiedni czas dla mnie i mojego ciała, ale może w przyszłości tego będzie mi trzeba.
Jeśli masz jednak naprawdę duże wątpliwości porozmawiaj ze swoim nauczycielem, on pomoże Ci dobrać odpowiednie zajęcia dla Ciebie.

Zachęcam wszystkich do praktyki. Zwłaszcza teraz, gdy zawitała do nas deszczowa jesień. Każdemu z nas przyda się trochę endorfin na chłodne wieczory.
Do zobaczenia na macie!

Facebook
Facebook
Instagram