Ul. Kaszubska 57, lokal 108, I piętro
yogahouseszczecin@gmail.com

Szkoła Jogi - Yoga House Szczecin

Miejsce w którym zaznasz spokoju

Obecnie coraz więcej ludzi skarży się na ból kręgosłupa, spięte łopatki oraz ból karku. Przyczyn może być wiele: siedzący tryb życia, praca przy komputerze, stres, złe nawyki, stany zapalne np. rwa kulszowa, wady wrodzone, wypadnięcie dysku, przemieszczanie się krążków między kręgami itp. Problemem ten pojawia się nie tylko u osób starszych, ale coraz częściej problemy z kręgosłupem mają ludzie w bardzo młodym wieku! Wszystko wskazuje na to, że jest to problem czasów, gdzie niemal wszystko odbywa się przed komputerem: praca, zakupy, rozmowa, chaty. Niemało czasu też spędzamy w samochodzie przy okazji stojąc w korkach, jadąc do pracy, po zakupy, zawożąc dzieci do szkoły lub na dodatkowe zajęcia. Jesteśmy w ciągłym pośpiechu a jednocześnie w stresie, żeby ze wszystkim zdarzyć i o niczym nie zapomnieć. Po powrocie w domu najczęstszą formą relaksu jest czas spędzony przed telewizorem, brak nam powiem sil i chęci, żeby ten czas spędzić aktywnie, a nasze myśli ciągle krążą wokół pracy, wyzwań jakie przed nami stoją i codziennych obowiązków. Nasze ciała i umysły są ciagle spięte i nie mają nawet chwili by odetchnąć, uspokoić się. Przerażającej jest to, że statystyczny Polak spędza w pozycji siedzącej niemal 12 godzin dziennie! Nic więc dziwnego, że kręgosłup zaczyna dokuczać, pojawia się drętwienie karku, dłoni i stóp, problem ze snem i kiepskie samopoczucie, a nawet depresja! Na szczęście jednak coraz więcej z nas zaczyna dostrzegać problem i dbać o siebie! Bo przecież nie ma nic cenniejszego niż zdrowie!
Praktyka jogi połączona z prawidłowym oddechem wpływa na gibkość ciała, elastyczność, wzmacnia mięśnie, a także pozwala wyciszyć i zrelaksować organizm. Joga jest zbawienna dla spiętego i przemęczonego ciała i umysłu!
Regularna praktyka przynosi odczuwalną ulgę, wzmacnia kręgosłup, zmniejsza stres, oraz wpływa pozytywnie na dobry sen.
Osoby, które pojawiają się na moich zajęciach, przyznają, że już po pierwszej praktyce odczuwają zmniejszenie napięcia, ciało jest bardziej zrelaksowane, spokojniejsze, kręgosłup jest odciążony a w nocy śpią jak dzieci!

Serdecznie zapraszam do praktyki tych, którzy chcą dać ulgę dla kręgosłupa, zrelaksować się i poprawić jakość snu!
Niech motywacją będzie nie tylko ściągnięcie bólu, ale i sama profilaktyka! Tym bardziej teraz, gdy w okresie letnim pogoda nas rozpieszcza zadbajmy o własne zdrowie!

Facebook
Facebook
Instagram