Ul. Kaszubska 57, lokal 108, I piętro
yogahouseszczecin@gmail.com

Szkoła Jogi - Yoga House Szczecin

Miejsce w którym zaznasz spokoju

Jaki jest cel jogi hormonalnej i dla kogo jest przeznaczona?

Głównym celem jogi hormonalnej jest przywrócenie równowagi gospodarce hormonalnej organizmu, a dodatkowym bonusem jest zapanowanie nad stresem i uspokojenie umysłu, poprawa jakości snu, poprawa kondycji fizycznej a tym samym naszego samopoczucia!
Joga hormonalna jest odpowiednia dla kobiet w każdym wieku. Działa na cały organizm, szczególnie na przysadkę mózgowa, nadnercze, jajniki i tarczycę.

Dość powszechnie uznaje się, że joga hormonalna przeznaczona jest głównie dla kobiet zmagających się z dolegliwościami okresu menopauzy. To prawda! Jednak zalecana jest także podczas leczenia niepłodności, w zaburzeniach hormonalnych takich jak zanik miesiączki, PMS, zaburzenia cyklu miesiączkowego, zespół policystycznych jajników czy przy przedwczesnej menopauzie. Joga hormonalna wskazana jest również przy zaburzeniach pracy tarczycy np. choroba Hashimoto i przysadki mózgowej a nawet przy zmaganiach z trądzikiem o podłożu hormonalnym. Wachlarz walorów praktykowania jogi hormonalnej jest naprawdę ogromny!

Prekursorką programu jogi hormonalnej jest Dianah Rodrigues. To właśnie ona na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań i obserwacji zauważyła, że regularnie wykonywane ćwiczenia jogi przywraca równowagę hormonalną w organizmie. A to wszystko bez skutków ubocznych w nieinwazyjny i łagodny sposób.
Już po pierwszych zajęciach kobiety odczuwają lekkość, czują się spokojniejsze, radosne a jednocześnie pełne energii. Każde kolejne zajęcia sprawiają, że kobiety zauważają również zmiany w swoich ciałach i umysłach. Ciało staje się smuklejsze, bardziej gibkie i elastyczne, natomiast dzięki połączeniu ruchu i prawidłowego oddechu, umysł się wycisza i odpoczywa. To wszystko sprawia, że jesteśmy bardziej zadowolone z własnego ciała, zwiększa się nasza pewność siebie i ogólne samopoczucie.

Dla mnie osobiście najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą jest to jak kobiety zaczynają promieniować! Dosłownie pojawia się na ich twarzach blask a w oczach iskierki!
Drogie Panie dbajmy o siebie w każdym wieku! Bo kto jak nie my same zadbamy o siebie!
Zapraszam serdecznie na zajęcia a jeśli pojawią się jakieś pytania z miłą chęcią na nie odpowiem!

Do zobaczenia na macie!

Facebook
Facebook
Instagram